8 marca uhonorowaliśmy Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur 2023!

Gala 25-lecia i Złota Dziesiątka Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2023

W Święto Kobiet 8 marca wspaniałe, nieprzeciętnie utalentowane  panie  stanęły w świetle reflektorów podczas jubileuszowej 25. Gali  Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2023.

Zgodnie z tradycją, spośród zgłaszanych przez różne gremia kandydatek, wybrana została złota dziesiątka pań wyróżniających się aktywnością w różnych dziedzinach życia, od kultury po biznes i naukę.

Oto tegoroczna Złota Dziesiątka Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2023, która została uhonorowana na Gali:

  1. Krystyna Abramczyk Puzio –  amatorka, rekordzistka w podnoszeniu ciężarów;
  2. Anna Bałdyga – twórczyni ludowa z Mazuchówki gm. Wydminy;
  3. Magdalena Brążkiewicz – Kierownik GOPS w Lubominie, Sekretarz Stowarzyszenia Działaczy Pomocy Społecznej „Wszyscy Razem”;
  4. Mirosława Duńczyk – założycielka i dyrektor placówek rehabilitacyjno-edukacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych w Szczytnie i usług pielęgniarskiej opieki długoterminowej domowej dla dorosłych AURA;
  5. Magdalena Fuk  – Prezeska Zarządu Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich;
  6. Wanda Fuks – jedyna modystka w Olsztynie;
  7. Kamila Guzewicz – animatorka w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku prowadzonym przez Stowarzyszenie Adelfi;
  8. Anna Kamińska – założycielka Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt „Jelonki” w Nowym Monasterzysku pod Elblągiem;
  9. Renata Marks-Bielska – prof. dr hab. UWM w Olsztynie, Wydział Nauk Ekonomicznych;
  10. Beata Sokołowska – pierwsza kobieta burmistrz w historii gminy Biała Piska. 

Podczas tegorocznej Gali Justynie Kamińskiej, prezesce firmy Green Miles powstałej w olsztyńskim Parku Technologicznym, wręczono statuetkę „Kobiety Przedsiębiorczej”. Jej firma działa w sektorze automatyki i robotyki przemysłowej, stanowiąc jeden z elementów inteligentnej fabryki.

W części artystycznej wystąpili rozśpiewani młodzi wykonawcy z Mrągowa, Biskupca i Kętrzyna STUDIA WOKALNEGO SUKCES pod kierownictwem Agaty Dowhań.

Odbyły się pokazy mody – uznanej w Polsce projektantki mody folk Anety Larysy Knap oraz PLICHA – projektanta z Krakowa. W gali wzięła udział Ilona Kanclerz, pochodząca z Katowic twórczyni pokazów mody na Galach Kobiet Sukcesu,

 

25-lecie inicjatywy honorowania wybitnych pań z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet 8 marca to była okazja do wspomnień i podsumować.

W uroczystości wziął udział Krzysztof Hołowczyc, który uczestniczył w pierwszej Gali w 1999 r. wręczając nagrodę laureatce, otrzymał też nieco później statuetkę „Duża Buźka” (od pań dla mężczyzny, którego podziwiają kobiety) przyznawaną podczas wielu edycji Gali Kobiet Sukcesu.

 

Inicjatorką i organizatorką tych wydarzeń jest nieprzerwanie od 25 lat Ewa Domaradzka-Ziarek – dziennikarka, prezeska Fundacji „Moda na Warmię i Mazury”.

Tegoroczną imprezę honorowym patronatem objął Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Gala odbyła się w Olsztynie w Auli Widowiskowo-Konferencyjnej im Anny Wasilewskiej.

Tak jak wcześniejsze, tak i ta Gala nie odbyłaby się, gdyby nie szczodrość i współpraca partnerów i sponsorów. Serdecznie im dziękujemy!