Kobiety Sukcesu 2021

Wspaniałe, nieprzeciętnie utalentowane  panie  po raz XXIII staną w świetle reflektorów podczas Gali  Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2021. termin tego wydarzenia podamy wkrótce.

Zgodnie z tradycją, spośród zgłaszanych przez różne gremia kandydatek, wybrana została Złota Dziesiątka pań wyróżniających się aktywnością w różnych dziedzinach życia, od kultury po biznes i naukę.

  1. Diana Kuprianow – sołtyska wsi Nitki w gm. Biała Piska, właścicielka i Prezes Zarządu w firmie Vermiculite Poland w Ełku.
  2. Joanna Barchetto – fotografka, socjolog, społeczniczka, twórczyni Warmingu – projektu społeczno-artystyczno-promocyjnego w Godkach gm. Jonkowo.
  3. Mirella FirchałKępczyńska z Kieźlin gm. Dywity – inżynier architektury wnętrz, razem z mężem prowadzi program TVN „Para w remont”.
  4. Ita Haręza – malarka, graficzka, rysowniczka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Właścicielka autorskiej galerii sztuki w Reszlu.
  5. Aleksandra Juszkiewicz z Giżycka biolożka i ekolożka, zwyciężczyni programu MasterChef, autorka książki o smakach Warmii i Mazur
  6. Aleksandra Klonowska-Szałek – pomysłodawczyni i współzałożycielka portalu turystycznego promującego Warmię i Mazury com,
  7. Bogumiła Kowalska z Tynwałdu – rolniczka, działaczka społeczna, przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich w Gminie Iława.
  8. Patrycja Kunert (Jackowska) – asystentka na Wydziale Sztuki UWM, nauczycielka śpiewu i pracy z mikrofonem w Instytucie Muzyki, wybrana na Belfra Roku 2019.
  9. Agnieszka Pietrowicz – Dyrektor Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku,
  10. Jadwiga Wójcik-Kruk – założycielka i dyrektorka Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej PULS specjalizującego się w terapii uzależnień.

Spośród wyżej wymienionych  dziesięciu fantastycznych kobiet decyzją kapituły, jedna zostanie  uhonorowana szczególnie. Która to pani, ujawnione zostanie podczas Gali.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Moda na Warmię i Mazury”. Jaj prezeska Ewa Domaradzka-Ziarek zainicjowała Wybory Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur w 1999 roku i jest organizatorką jak dotąd 22 edycji uroczystości, na których laureatki są honorowane.